• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com//bisikletgezginleri/
  • https://plus.google.com/u/0/b/107516277403061028674/107516277403061028674/posts
  • https://www.twitter.com//Gezginone

Yarış Bisikletleri

YARIŞ BİSİKLETLERİ

Six 13 Team ReplicaTeknolojinin en üst seviyesini barındıran bu bisikletlerdeki temel unsur bisikletin hafif olmasıdır. Aerodinamik olarak bütün bisiklet tamamen bir hız makinesidir.
Bisikletçi bisikletin üzerinde eğik konumda oturur. Buradaki amaç tamamen rüzgar direncini azaltmaktır. Tekerlekler aynı şehir bisikletlerindeki gibi 28”jant ebadına sahiptir. Fakat lastikleri daha incedir. Bu bisikletlerde de yine boy seçenekleri vardır. Kullanılan kadro malzemeleri de dağ bisikletleri ile de benzerlik gösterir. Bu bisikletlerde yarış koşullarında izin verilen minimum ağırlık 6.8 kg dır.

Bu bisikletlerdeki modeller ise şöyledir;

Yol Bisikleti: Yol bisikleti denince ilk akıla gelen model ince ve 28” jant ebadına sahip olan  bisikletleridir. Aerodinamik unsurlar ön plandadır. Bir çok farklı geometriye sahip olsa da temel amaç hızdır. Giriş seviyesinden profesyonel kullanıcılara hitap eden bir çok seçeneği mevcuttur.

Zamana karşı yada Triatlon bisikletleri: Ironman 800                                       

Bu tarz bisikletlerin yapışış amacı tamamen hızdır. Sürücü özel giysiler giyerek tamamen aerodinamik bir pozisyon içinde bisikleti sürer. Bütün bileşenleri hız için özel araştırma laboratuarlarında test edilerek tasarlanmıştır. Bu bisikletlerde kullanılan malzemeler yarış bisikletlerine benzer.

 

Salon(Veledrome)Bisikleti: Bu tarz bisikletler bir bisikletçinin isteyebileceği en son bisiklet tarzıdır. Spor salonlarına benzeyen kapalı pistlerde kullanılan bu bisikletler tamamen vitessiz ve frensizdir. Çok fazla güç ve çok fazla kondisyon gerektiren bu bisiklet türü son zamanlarda en çok ilgi çeken türlerden biridir.