• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com//bisikletgezginleri/
  • https://plus.google.com/u/0/b/107516277403061028674/107516277403061028674/posts
  • https://www.twitter.com//Gezginone

Selle Italia Yutaak

Bisiklette sele denince ilk akla gelen markalardan biri elbette Selle Italia. Selle Italia geçtiğimiz haftalarda bütün ürün yelpâzesini yeniledi. Yenilenen modellerşn yanı sıra 2007 yılında ilk defa piyasaya çıkan Selle Italia modeli Yutaak.

Yutaak aşınmaması ve uzun ömürlü olması için düşüşler esnasında bile zarar görmeyecek bir Kevlar/Cordura'nın birleşimi bir yüzey ile kaplanmış. Yüzey bu şekilde son derece dayanıklı olurken esneklik ve konfordan da ferâgat etmemeyi mümkün kılmış.

       

Selenin yanları ve arka kenarları yumuşak ama bir o kadar da dayanıklı Vibram-plastili ile donatılmış. SElle Italia'nın geliştirdiği bu madde düşüşlerde selenin zarar görmesini önlerken zor arazide mükemmel kontrol sağlıyor. Selenin burun kısmında da Vibram maddesı kullanılarak bisikleti taşırken seleye dayanmanın "acılı" bir tecrübe olmasının önüne geçilmiş.

       
       

Selenin Gel Flow modeli ortasındaki anatomik boşluk sayesinde cinsel organlardaki kan deverânının kesilmemesini sağlıyor ve bu bölgedeki silikon eklerle konforu daha da arttırıyor. Gerek "normal" modelde, gerekse Gel Flow modelinde kendi kendine şekil değiştiren (Selle Italia buna "Perfect Fit" diyor) yastık teknolojisi kullanılmış.

Yutaak Gel Flow
       Yutaak Gel Flow

Yutaak 285x140mm ölçülerinde 260g ağırlığında, Yutaak GelFlow ise 280g ağırlığında. Her iki selenin de Avrupa için 90-100 avro arasında değişen liste fiyatı var.

Bunlara ek olarak Selle Italia'nın internet sayfasına girip 2007 ürün yelpâzesine bakmakta fayda var.

Kaynak: Selle Italia basın bildirisi

Selle Italia'nın resmî Türkiye temsilcisi Aslı Bisiklet ve bu seleleri Sedona markasının üst modellerinde kullanıyor.


Kaynak:http://www.mtbtr.com/
Cüneyt Kozakoğlu