• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com//bisikletgezginleri/
  • https://plus.google.com/u/0/b/107516277403061028674/107516277403061028674/posts
  • https://www.twitter.com//Gezginone

Vaude - Road II


"Vaude" 
markasının "Road II" modeli hakkında aşağıdaki inceleme yazısı Melih Akdoğan'a ait  https://melihakd.wordpress.com/ isimli siteden alınmıştır.

Gidon çantası alırken ne gibi ayrıntılara dikkat etmeliyiz ? Bu yazımızda ve sonraki yazımda çanta incelemelerini yaparken bu konuyada değineceğim. Buyrun yeni çantamız;

Vaude Road II

Bu çanta Vaude I in daha büyük hacimli olan versiyonudur. Böylelikle Vaude I ide incelemiş kadar olacağız. Aralarında 4 litre hacim, 10€ fiyat farkı vardır. Çantaya genel anlamda baktığımız da çok gözlü olması ile dikkatimizi çekiyor.

vaude-road-1-handlebar-bag-black-anthracite-front-stock-M

Cepleri tek tek açıp incelediğimizde ön cebin içinde 2 adet kanguru kesesi var. Üst cebede baktığımızda orada da cebin içinde 3 adet aynı şekilde kanguru kesesi konmuş. Bu kadar cebe ihtiyaç duyulur mu bilmiyorum ama ben çok gözlü çantadan(bir sonraki inceleyeceğim çanta) tek gözlü çantaya geçtiğim halde hiç bir eksikliğini hissetmedim. Tamam cep yapılsın ama sadece önde yada sadece üstte bu kanguru cep olması yeterliydi bence.  Yada bu ceplerden birini çantanın içine koysalar daha kullanışlı olabilirdi. Birine compact makinamızı koyarken diğerine de telefonumuzu koyabilirdik. Böylelikle istediğimiz cihaza saniyeler içinde ulaşabilirdik.

IMG_3908_800x600

Ön

IMG_3912_800x600

Üst

Bağlantı noktası bir önceki çanta ile (vaude discover box) tamamen aynı. Klick fix denen bir teknoloji kullanılmış. çantayı çapraz oturtup bastığımızda alttan dişler çantaya geçiyor ve gayet sağlam duruyor. Yine 26 ve 31.8 gidon kalınlıkları için farklı aparatlar ile birlikte geliyor. Bu aparatın montajını yine en son incelemedebahsetmiştim. Aynı bağlantı olduğu için tekrar anlatmaya gerek duymuyorum Bağlantı parçaları ve video aşağıdaki gibi.

vaude-handlebar-bag-mounting-kit-stock

Çanta gözlerden oluştuğu için  bütün sistemlerde fermuar kullanılmak zorunda kalınmış. Ana bölmenin de fermuar ile kapanması bende biraz burukluk yarattı. Fermuarın bozulma riski ile karşı karşıyayız. Şimdi yok 3 yıl garanti yok dünyanın neresine gidersin git öyledir böyledir diyorlar. Turda bu bozulursa bozduğunuz yerde olmadık bir yer ise bunun değişimi yada tamiri mümkün mü ? pek sanmıyorum. Çantada tam olarak 6 tane fermuar bulunmakta.

 Çantanın dikişleri biraz kalitesiz gibi göründü gözüme. Bazı yerlerde ipler falan sarkıyor. İplerin ucu dışarı çıkmış. Biraz özensiz imalat var gibi geldi.

Hep negatif konuştum bu çanta hakkında ama bir yeri daha beni üzdü. Çanta elimize geçtiği zaman içini açtık ve bir yağmur kılıfı çıktı. Beynimde o an şimşekler çaktı. Lan bu çantalar su geçirmez değil mi ? Malesef değilmiş. Kırmızı renkli, haritalık kısmı şeffaf bırakılmış bir yağmur koruyucu geldi. Sevmiyorum bunları abi. Herşey waterprof olmalı bisiklette. Güneşli havadan yağmur havaya dönse durmadan devam edebilecek kapasitede olmalı.

Harita kabıda biraz arızalı. Her yerinden velcro bantlar fışkırıyordu. Eski çantanın harita kabı ile değiştirdim biraz daha adam oldu işti. Bir de ön tarafta reflektör olayı kötü. Ön taraf önemli abi. Karşıdan gelenin dikkatini hemen çekmeli bisiklet. Tek şeritli yollarda bu çok önemli. Kim vurduya gidebiliriz yoksa.  Resimde reflektif alanları işaretledim. Buyurun.

IMG_3916_800x600

Bu kadar kötümü bu çanta peki? Hayır. Eğer 2 kişi tur yapıyor ve  profesyonel fotoğraf makinası taşıyorsanız kullanacağınız çanta budur. Bunu tamamen fotoğraf makinasına ayırabilirsiniz. Yedek sd kartlarınız, kablolarınız, yedek bataryalarınız, varsa compact makinanız ve onun kabloları hepsini koyabilirsiniz. Çünkü çanta 9 litre. Kamerayı sarsıntıdan çarpmadan koruyacak süper bir sünger tabakasıda bulunmakta.

Çantanın Teknik Özellikleri

-100% Polyester

-600 D Thermoplastic Polyurethane coated

-210 D Baby Ripstop Polyurethane coated

-1080 gram

-9 litre

-21 x 27 x 17 cm

-Rain cover: 100% Polyamide

Artı ve Eksilerini sıralayacak olursa

Artılar

-Çok göz olması, ekipmana kolay ulaşım sağlaması

-Kolay takılıp çıkarılabilmesi

-Kamera için geniş hacim ve koruyucu sünger katman

Eksiler

- Su geçirebiliyor olması

-Reflektif özelliğinin az olması

-Fermuar kullanılması

-Fason üretim harita kabı

Kaynak : http://melihakd.wordpress.com/2014/01/19/gidon-cantalari-incelemesi-vaude-road-ii/