• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com//bisikletgezginleri/
  • https://plus.google.com/u/0/b/107516277403061028674/107516277403061028674/posts
  • https://www.twitter.com//Gezginone

Şehir Bisikleti

ŞEHİR BİSİKLETLERİ

Cannondale StreetGenelde 28”(inç) jant ebadına sahip asfalt için çok uygun bisikletlerdir. Çamurluklu ve ön-arka bagajlı modelleri de bulunanbu bisikletlerde de aynı dağ bisikletlerinde olduğu gibi boy seçenekleri vardır. Tasarım olarak yarış bisikletlerine benzese de konfor olarak yarış bisikletlerinden çok daha iyidir.

Bu bisikletlerinde farklı modelleri vardır:

Hibrid Bisikletler: Bu bisikletler genelde şehir içi kullanımına uygundur. Bu modellerde sele oturuş pozisyonu, selenin açısı ve gidon gibi bileşenler tamamen sürücüyü rahat ettirme amaçlıdır. Tasarım ve hafiflik olarak yarış bisikletlerine de benzese, onlardan ayrılan en büyük özelliği komforlu olmasıdır. Bu bisikletlere hibrid denmesinin sebebi yarış bisikleti geometrisine sahip olup dağ bisikletinin esnek özelliklerini tek bir bisiklette
birleştirmesidir. Geniş vites seçenekleri ile her türlü yol için uygundur.

Konfor Şehir Bisikletleri: Bu bisikletler komfor bisikleti denmesinin en büyük sebebi tamamen komfor amaçlı , rahat bir sürüşü tercih eden kullanıcılar için uygundur. Genellikle ön tarafında ve opsiyonel olarak sele borusunun altında amortisör seçenekleri mevcuttur. Geniş seleler, yukarı eğimli gidon ve gidon boğazları bu tarz bisikletler için genel özellik kabul edilmektedir.

Şehir içinde bisiklet kullanacaklar için hangi modeller uygun olur?