• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com//bisikletgezginleri/
  • https://plus.google.com/u/0/b/107516277403061028674/107516277403061028674/posts
  • https://www.twitter.com//Gezginone
Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşı ve mavi kart sahibi gençler için Türkiye’de ücretsiz kamp programı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye genelinde bulunan kamp tesislerinde her yıl gençler için kamp programları düzenlemektedir. 2017 kamp döneminde Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın işbirliği ile yurtdışında yaşayan 18-22 yaş arası Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için kamplarda kontenjan ayrılmıştır.

Gençlik Kamplarına katılım ücretsizdir ve yurtdışından gelecek katılımcıların Türkiye’ye ulaşım masrafları belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenecektir.

 Ücretsiz Gençlik Kampları

Birbirinden Farklı Temalarda Eşsiz Aktivitelerle Gençlik Kampları Yurtdışından Gençleri Bekliyor

Gençlik Kampları katılımcıları okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlerinden sokak oyunlarına; müzik, tiyatro, halk oyunları gibi etkinliklerden kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine kadar pek çok farklı etkinliğe katılma imkanı bulacaktır.

Gençlik Kampları Programı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Antalya, Bolu, Kırşehir, Trabzon, Tokat ve Kastamonu illerindeki kamp tesislerinde 29 Haziran-20 Eylül 2017 tarihleri arasında kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde gerçekleştirilecektir.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılımcılara Sağlanacak İmkânlar

Kamplara katılan gençlerin konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacak ve gençlerden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Kamplara yurtdışından katılmaya hak kazanan gençlerimizin Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat masrafları ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecektir. Katkı payları katılımcı gençlere kampın bitiş tarihinde nakdi olarak ödenecektir. Kampların bulunduğu illerdeki Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezlerinden kamp alanına ulaşım toplu olarak sağlanacaktır.


Detaylı bilgi ve başvuru için:
https://www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      283 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın